Podrobnosti dogodka

• Datum:
  • Kategorije:

Programski svet tekmovanja Bober razpisuje tekmovanje v šolskem letu 2019/2020.

Tekmovanje je namenjeno učencem in dijakom, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Poudarek ni na programiranju in poznavanju tehničnih podrobnosti, pač pa na širši tematiki in reševanju problemov s tega področja.

Tekmovanje poteka na dveh ravneh.

Šolsko tekmovanje bo potekalo od 11. do 15. novembra 2019 med 7. in 19. uro v terminih, ki jih določi šola sama. Na njem lahko sodelujejo učenci od 2. razreda osnovne šole naprej in dijaki srednjih šol oz. gimnazij. Tekmovanja poteka v dvanajstih tekmovalnih kategorijah, določenih glede na razred/letnik, ki ga tekmovalec obiskuje. Učenci od 2. do 5. razreda rešujejo naloge na papir, njihove rezultate pa mentorji vnesejo v spletni tekmovalni sistem. Učenci od 6. razreda naprej rešujejo naloge na računalnik prek spletnega tekmovalnega sistema, njihove rezultate pa morajo mentorji v spletnem tekmovalnem sistemu potrditi. Najboljši tekmovalci iz vsake šole dobijo bronasta priznanja. Natančni kriteriji so opisani v pravilniku tekmovanja.

Državno tekmovanje bo 18. januarja 2020 v Ljubljani. Na njem bodo sodelovali učenci od šestega razreda naprej. Iz vsakega razreda bo povabljenih 1% najboljših tekmovalcev v državi. Programski svet tekmovanja lahko, skladno s prostorskimi možnostmi, število povabljenih tudi poveča. Obe tekmovanji trajata 40 minut. Po tem času se tekmovalno okolje samodejno zapre in shrani rezultate tekmovalca.

Dodatne podrobnosti so opredeljene v pravilniku tekmovanja.

Naloge z rešitvami iz prejšnjih let

Seznam prijavljenih učencev.

Ura Ponedeljek Torek Sreda Četrtek Petek