6. tabor za ustvarjalne je na OŠ Sveti Tomaž potekal 14. in 15. 10. 2016. Tabora se je udeležilo 21 učencev od 6. do 9. razreda.

Sodelovali smo lahko v različnih delavnicah. Vsaka delavnica je bila po svoje zanimiva.  Pridobili smo nova znanja na različnih področjih.

Učenci smo imeli priložnost, da smo lahko barvali stene v jedilnici in tako poskrbeli za lepši videz naše šole.

Pohod z lučkami do rojstne hiše dr. Stanka Cajnkarja v Savce je bil kar naporen, hkrati nam pa je dobro del, da smo se malo razgibali. Povabilu se je odzvala gospa Jožica Zih, nečakinja Stanka Cajnkarja, in na zanimiv način predstavila pisatelja.

Najbolj pričakovani del tabora je bilo »spanje« v telovadnici šole. Nekateri dolgo niso zaspali in so klepetali in klepetali…

Učenci izbirnega predmeta sodobna priprava hrane in kuharica Sonja so poskrbeli, da nismo bili lačni.

Jutranje bujenje je bila ena izmed redkih stvari, ki nam ni bila všeč, a so nas načrtovane aktivnosti za sobotni dan hitro prebudile.

Učenci si podobnih taborov še želimo.

Delavnice na letošnjem ustvarjalnem taboru so bile:

• Robotika – zunanja mentorja Roman Bobnarič in Lenka Keček Vaupotič.
  • Pošiljanje elektronskih voščilnic – mentor Drago Slavinec.
  • Sladki trenutki (peka peciva in prevajanje receptov) – mentorica Tanja Hebar.
  • Matematične zanke (reševanje sudokujev) – mentorica Kristina Hekić.
  • Moj, tvoj, naš jezik (ustvarjalne jezikovne naloge) – mentorica Zlatka Majcen.
  • Likovna delavnica (barvanje sten v jedilnici) – mentorica Zdenka Šafarič.
  • Ustvarjanje s kuhalnico (večerjo so pripravili učenci izbirnega predmeta SPH) – mentorica Barbara Colnarič.
  • Marko Lalić je o poteku ustvarjalnega tabora zbiral material za filmček.

Na povezavi si lahko ogledate video USTVARJALNEGA TABORA.

Moj, tvoj, naš jezik (jezikovna ustvarjalnica) je dosegljiva TUKAJ.

Koordinatorki: Zlatka Majcen in Kristina Hekić