Projekt Rastemo s  športom se nadaljuje tudi v času počitnic!

V petek, 22. 6. 2018, smo z učenci 3. skupine (5.-6. razred) izvedli tretjo športno urico, v kateri smo obravnavali vsebine atletske abecede. Prav tako smo izvedli standardizirane vaje (tek na 30 metrov, ciljanje tarče in spretnostni poligon) ter si rezultate zapisali, da bomo na koncu lahko opazovali napredek učencev. Čeprav je bilo precej slabo vreme in v veliki meri zasedena šolska telovadnica, nas to ni oviralo pri našem gibanju in zabavi. Učenci so precej uživali, kar je razvidno s priloženih fotografij. Na koncu smo kot vedno strnili svoje vrste in v en glas zavpili: “Rastemo s športom”.

V petek, 29. 6. 2018, smo se z učenci 1. skupine (1.-2. razred) zbrali v šolski telovadnici in izvedli četrto športno urico, v kateri smo obravnavali vsebine nogometa (igre z žogo). Zanje je bila to druga športna urica in prva v času počitnic. Prisotni so bili vsi učenci, razen dveh pomorščakov, ki sta odpotovala na morje, kar priča o velikem interesu za omenjen športni projekt. Le tako naprej! Z učenci 1. skupine smo prvič izvedli 3 standardizirane vaje in zabeležili rezultate učencev. Potem smo preizkusili nogometne spretnosti, natančneje vodenja žoge med ovirami in streljanja na gol. Športno urico smo zaključili s sprostitvenimi igrami (“Neznani tat” in “Spremeni svoj glas”) in s tradicionalnim vzklikom.

Naslednja športna urica sledi za učence 2. skupine, in sicer v petek, 6. 7. 2018, ob 9.00.

Do takrat pa … “Rastemo s športom!”