Naravoslovni dan “DUŠEVNO ZDRAVJE”

Vsakodnevno se soočamo z različnimi izzivi, ki smo jim bolj ali manj kos. Življenje je lahko vznemirljivo in zabavno, včasih pa nas preplavijo občutki zaskrbljenosti in nemoči, ko smo brez volje in obupani.

Duševno zdravje zajema preplet naših misli, čustev in doživljanja. Kaže se skozi pozitiven odnos do sebe, drugih in sveta ter uspešno soočanje z izzivi vsakdanjega življenja.

V sredo, 24. 10. 2018, so imeli učenci od 6.-9. razreda naravoslovni dan na temo “DUŠEVNO ZDRAVJE”.

Poglobili so se v doživljanje samega sebe, spoznavali lastno telo in njegove zmogljivosti skozi jogo, se seznanili s pastmi in posledicami uživanja drog, govorili o pomenu pozitivne samopodobe in ustrezne  komunikacije.

Na koncu smo izvedli še evakuacijo iz šolske zgradbe s sodelovanjem z gasilskimi društvi občine Sveti Tomaž. Ekipa prve pomoči naše šole, pa je oskrbela tudi »dve poškodovanki«.

Dan je bil sproščujoč, poučen in zagotovo je bil na pot življenja dodan, pomemben kamenček  k dobremu telesnemu in duševnemu počutju.