Na vseslovenskem srečanju šolskih ansamblov, ki je bilo v petek, 8. 3. 2019, ob 11.00 v kulturnem domu v Voličini, je nastopilo 15 šolskih bandov iz različnih krajev Slovenije: OŠ BENEDIKT – Šolski band OŠ Benedikt,  OŠ SVETA ANA – Šolski band OŠ Sveta Ana, OŠ D. Kobala MARIBOR – Inside out, OŠ DUPLEK – Šolski band OŠ Duplek, OŠ borcev za severno mejo MARIBOR – Rockborci, OŠ J. Glazerja RUŠE – D’Glazers, OŠ SVETI TOMAŽ – Band OŠ Sveti Tomaž, OŠ BELTINCI – Šolski bend OŠ Beltinci, OŠ A. Aškerca RIMSKE TOPLICE – »AART«,  OŠ GRIŽE – Žverce, OŠ BIZELJSKO – Fru-Fru,  OŠ P. Trubarja VELIKE LAŠČE – The false alarm, OŠ F. Albrehta KAMNIK – Šolski band OŠ Frana A. Kamnik, OŠ Livade IZOLA – Šolski band Livade, OŠ A. Ukmarja KOPER – Born Rockers in naša banda “Sedmičari” ter “Osmičari” Spremljali smo odličen koncert mladih glasbenikov, ki so zaigrali slovenske in tuje skladbe popularne in zabavne glasbe žanrov (rock, blues, rock’n’roll, pop…) iz obdobja od 50. let 20. st. do danes. Srečanje je spremljal strokovni ocenjevalec g. Marko Furek, prof. glasbe, učitelj glasbe na OŠ Rače (inštrumentalist – Nude, Toti Big Band Maribor, 6Pack-Čukur, Matjaž Jelen-Šank rock, Alfi Nipič, Oto Pestner, Neisha, Nina Pušlar…, 5 let v komisiji za ŠOUROK na ŠTUK-u b Mariboru – tekmovanje srednješolskih in študentskih bandov) – po naslednjih kriterijih: natančnost izvajanja, aranžma, eno-več-glasno petje, splošni vtis nastopa (komunikacija z občinstvom, vizualna podoba, gib). Skupine so ocenjevali tudi gledalci v dvorani na pripravljenih glasovnicah. Band, ki je prejel največ točk, tako občinstva kot strokovne komisije, je prejel vrednostni bon za nakup glasbene opreme v glasbenih trgovinah MUSIC-MAX in AUDIO KONDRIČ, sponzorja prireditve. Nagrado je prejela skupina »Žverce« iz OŠ Griže. Brez odličnega ozvočenja si te prireditve ne moremo zamisliti, zato gre velika zahvala g. Igorju Alatiču, ki je izvrstno ozvočil srečanje ansamblov. Zahvala gre tudi udeležencem organizacijskega odbora OŠ Voličina, vsem sodelujočim učiteljem in pohvale vredno učencem šolskega ansambla OŠ Voličina iz sedmega ter osmega razreda, ki so rutinirano opravili delo organizatorja. Na OŠ Voličina smo dokazali, da znamo stopiti skupaj, si pomagati in delovati kot celota, kar dokazujejo tudi pozitivni odzivi mentorjev gostujočih šol. ( Vir:spletna stran Oš Voličina)

Ogled nastopa Band-a Oš Sveti Tomaž na ŠANS v Voličini – Pesem 1

Ogled nastopa Band-a Oš Sveti Tomaž na ŠANS v Voličini- Pesem 2