Medobčinsko tekmovanje v krosu

Tekmovanje je tradicionalno potekalo v ormoškem parku. Tekmovanje odraža vzdržljivostno komponento, vztrajnost in taktičnost. Naši učenci, celostno gledano, letos v tem pogledu niso bili uspešni primerjalno z vrstniki drugih šol. V šolsko ekipo so se učenci uvrstili na podlagi gibalnih sposobnosti-vzdržljivosti in rezultatov na šolskem tekmovanju v krosu. Uvrstitev v šolsko ekipo in na ta način zastopanje samega sebe in šole je veliko priznanje za vsakega posameznika, hkrati pa tudi odgovornost in zahteva po resnem pristopu. Častno je biti zadnji, če vložiš veliko truda, nikakor pa ne če si zadnji brez vloženega truda in neodgovornega pristopa. Posebno pohvalo si zaslužita Dominik Kosi, ki je bil prvi v kategoriji učencev letnik 2006 in Jana Erjavec, ki je bila druga v kategoriji učenk letnik 2007. Oba sta se uvrstila v ormoško ekipo, ki bo sodelovala na tekmovanju občinskih reprezentanc v krosu, v soboto, 12. 10. 2019, v Ravnah na Koroškem. V spominu mi je ostala izjava učenca: »Jaz sem zelo vesel, da sem bil 9.« Bravo Matjaž Obran, tudi jaz sem bil zelo vesel.