Projekt Rastemo s  športom se nadaljuje tudi v času počitnic!

V petek, 20. 7. 2018, smo z učenci 1. skupine (1.-2. razred) izvedli sedmo športno urico, v kateri smo obravnavali vsebine iger z žogo, natančneje košarke. Prelevili smo se v Luko Dončića, Gorana Dragiča, Klemna Prepeliča in mnoge druge košarkarje, pri čemer smo preizkusili svoje košarkarske spretnosti vodenja, podajanja in meta na koš. Prav tako smo izvedli standardizirane vaje (tek na 30 metrov, ciljanje tarče in spretnostni poligon) ter si rezultate zapisali, da bomo na koncu lahko opazovali napredek učencev. Na koncu smo kot vedno strnili svoje vrste in v en glas zavpili: “Rastemo s športom”.

V petek, 27. 7. 2018, smo se z učenci 2. skupine (3.-4. razred) zbrali v šolski telovadnici in izvedli že osmo športno urico, v kateri smo obravnavali vsebine košarke (igre z žogo). Najprej smo se dodobra ogreli z igro lovljenja, potem pa smo s pomočjo gimnastičnih vaj poskrbeli za manjšo možnost poškodb. Učenci so tudi tokrat preizkusili svoje košarkarske sposobnosti s pomočjo zanimivega in razgibanega poligona. Na koncu smo izvedli tekmovanje metanja na koš in slavnostno razglasili zmagovalce. Športno urico smo zaključili s sprostitvenimi igrami in s tradicionalnim vzklikom.

Naslednja športna urica bo v petek, 3. 8. 2018, ko bodo košarkarji postali učenci 3. skupine.

Do takrat pa … “Rastemo s športom!”