Podrobnosti dogodka

Datum: petek, 8. 10. 2021

Lokacija: Grad

Ura: odhod ob 7.30 uri, predviden prihod ob 14. uri

Prehrana: malica (štručka šunka sir), voda, sadje – zagotovi šola + dodatna malica iz nahrbtnika

Oprema: športna in vremenu ter dejavnostim primerna (dežnik, topla oblačila)

Priporočamo, da učenci ne nosijo s seboj sladkarij in sladkih pijač. Kosila se učencem za ta dan odjavijo. Učenci naj imajo s seboj še dodatno malico iz nahrbtnika in napitek.

Okviren potek naravoslovnega dne

Najprej se bomo odpravili v doživljajski park Vulkanija, kjer učence čaka nepozabno doživetje izbruha goričkega vulkana. Spoznali bodo vulkane, se sprehodili skozi vulkansko podzemlje, kjer si bodo ogledali 3D film s posebnimi efekti o nastanku vesolja in Zemlje, videli kristale, se z dvigalom spustili v osrčje vulkana in se na površje vrnili z Olijevim podzemnim vlakom, s katerim jih čaka prava adrenalinska vožnja. Poleg Vulkanije si bodo ogledali še geološki muzej, kjer bodo spoznali minerale, mineral olivin in izvedeli še veliko zanimivih informacij o kamninah. Doživetje pa bomo nadgradili še z vožnjo z vlakcem po čudoviti pokrajini. Z avtobusi se bomo odpeljali še do največjega gradu na Slovenskem, ki stoji na enem izmed vulkanskih gričev. Ima kar 365 sob in v sebi skriva številne legende in grajske skrivnosti. Šteje čez 800 let. V neposredni okolici gradu je več energijskih mest, prav tako je energetsko polje pred glavnim vhodom in pri izviru studenca. Čudežne moči je na grajskem dvorišču na pretek :).

Sledi malica iz nahrbtnika in povratek proti domu.

Časovni plan

7.30-odhod izpred šole ter vožnja na izbrano lokacijo

8.30 -prihod na lokacijo in malica

9.00-10.00 -6., 7. razred (doživljajski park in geološkegi muzej)

– 8., 9. razred (vožnja s turističnim vlakcem)

10.00-11.00 – 6., 7. razred (vožnja s turističnim vlakcem)

8., 9. razred (doživljajski park in geološki muzej)

11.00-11.15 – vožnja do gradu Grad

11.30-12.45 -voden ogled gradu Grad

12.45-13.00 -malica po želji iz nahrbtnika

13.00-14.00 -odhod proti Svetemu Tomažu

Učenci bodo ves čas razdeljeni v skupine po razredih (“mehurčki”).

Vodja dejavnosti:

Barbara Colnarič