V torek smo učenci 8. a razreda Jure, Žan, Jakob in učitelj  Drago odpotovali na mednarodno delovno srečanje v okviru projekta GoCarGo Plus v Tavankut v Srbijo. Zjutraj ob 6.30 smo se iz Ormoža, preko Čakovca in Madžarske odpeljali na srečanje. Pot je bila dolga. Prečkali smo kar tri države, zato je bilo potrebno na carini imeti veliko potrpljenja. V Srbijo smo prispeli ob 14 uri. Pričakali so nas gostoljubni gostitelji iz Srbije in kosilo. Po kosilu smo imeli mentorji delovno srečanje, kjer smo razpravljali o izzivih načrtovanja in izdelave avtomobila goCarGo Plus. Učenci so se med tem časom spoznavali. Sledil je ogled Tavankuta. Učenci so ga spoznali ob iskanju zlatnikov po mestu. Kraj ima bogato zgodovinsko vrednost. Sledile so ustvarjalne delavnice. Ogledali smo si značilnosti predmeta TIT v Srbiji. Spoznali smo, da tehniki in tehnologiji namenijo veliko več časa v šoli kot v Sloveniji. Naredili smo si obesek za ključe, ter si  ogledali  stari način likanja. Slama je naravni material, s katerim domačini naredijo čudovite umetnine. Zemlja je rodovitna, njive pa nepredstavljivo velike. Po večerji smo si ogledali karaoke. Dan je minil zelo hitro. Legli smo k počitku, jutri pa nas čakajo novi izzivi, saj si bomo po zajtrku ogledali Subotico z njenimi značilnostmi. Šola je slabše opremljena kot v Sloveniji, vendar če ima šola dobrega vodja in kolektiv, ki je deloven in ustvarjalen, učenci dosegajo lepe rezultate kljub slabši opremljenosti.

275615452_817468615856213_8182160998498352973_n-1-1024x576

Slika 1 of 19