Društvo Bralna značka Slovenije in ZPMS sta tudi letos ob zaključku šolskega leta organizirala prireditev za zlate  bralce (učence, ki so vseh devet let opravili bralno značko).
Naši devetošolci so se udeležili prireditve Zlata bralka, zlati bralec, ki je potekala v Knjižnici Franca Ksavra Meška Ormož.
Učenci, ki so vseh devet let pridno brali, so Jure Belec, Tia Brenholc, Maja Cizerl, Riana Jaušovec, Viktorija Kolbl, Ela  Iman Megla, Gal Novak in Tobija Viher.
V letošnjem Meškovem letu je bil gost Ciril Meško, s katerim se je pogovarjala bibliotekarka Marijana Korotaj.
Vsem devetošolcem v Sloveniji, ki so ves čas osnovne šole brali za bralno značko, so letos podarili knjigo Mali črv Oto Lovra Matiča z ilustracijami Tomaža Lavriča.
Ponosni smo, da v današnjih časih digitalnih vsebin učenci še cenijo in gojijo ljubezen do knjige, saj le-te ostajajo neprecenljiv vir znanja, modrosti in osebne rasti.

Učiteljica: Tanja Hebar