V letošnjem decembru bomo ob Svetovnem tednu poučevanja računalništva in informatike poskušali privabiti  10 milijonov učencev in dijakov po celem svetu, da se preizkusijo v “uri programiranja”, kar bo največja tovrstna iniciativa, ki se je zgodila kadarkoli. Učitelje računalništva in informatike vabimo, da se odzovejo vabilu  in s svojimi učenci in dijaki vseh starosti  eno šolsko uro namenijo spoznavanju osnov računalništva in informatike. Računalništvo in iformatika obsegata pomembna temeljna znanja  za vse učence, dijake in študente, ne glede na njihovo starost in ne glede na to, za kateri poklic se bodo odločili. Vse preveč učencev in dijakov, pa tudi njohovih učiteljev je prepričanih, da je programiranje, torej postopno zapisovanje ukazov, težko, in da vsebuje veliko matematike. Ura programiranja s pomočjo navodil in priprave, ki jih najdete v naših gradivih, je zasnovana tako, da vas prepriča,  da to ne drži. Brez kakršnih koli zahtev po predznanju matematike ali računalništva…. VSAK se lahko preizkusi. Tudi ti!

Letos smo programirali priljubljeno igro MINECRAFT.  Delavnic se je udeležilo skupaj 93 učencev. Za zagon programiranja klikni tukaj. Lahko se poskusiš v programiranju tudi izven tega tedna. Dejavnosti na naši šoli so potekale med 7. in 11. 12. 2015. Če želiš pogledati prijavljene na delavnice klikni tukaj.

Vodja delavnic: Drago Slavinec