Na festivalu TPLG, ki ga vsako leto prireja Turistična zveza Slovenije, smo se predstavili in tekmovali s svojim turističnim produktom.

Letošnja tema je bila »Potujem, torej sem!«, ki je nakazovala na turistično pot domačega kraja. Naša šola se je predstavila z nalogo, ki smo ji dali naslov »Po Lučkarjevi poti«. V nalogi smo zapisali program, kjer turiste popelje po lepih območjih naše občine in omogoča ogled domačih značilnosti.

Program, ki je bil zanimiv in inovativen, smo predstavili tudi na turistični tržnici v Mariboru, v družbi devetih šol iz Koroške in Štajerske. Komisija, ki je ocenjevala našo nalogo, stojnico in predstavitev naloge, torej aktivnost učencev na tržnici, se je odločila za srebrno priznanje.

[wzslider autoplay=”true”]