OŠ Sveti Tomaž je v šolskem letu 2016/17 sodelovala na nacionalnem video natečaju “Jej lokalno, misli globalno!”, ki ga v okviru projekta EAThink2015 razpisuje Inštitut za trajnostni razvoj.

Tema video natečaja je bila odgovorna potrošnja, trajnostni prehranski sistemi in pravica do zdrave hrane. Namen video natečaja je bil spodbuditi aktivno udeležbo učencev pri reševanju zgoraj omenjenih problematik.

Učenke Monika Lašič, Špela Ozmec in Nika Obran so izdelale 30-sekundni oglas z naslovom NI VSE ZDRAVO, KAR SE SVETI. Video natečaja se je udeležilo 21 srednjih in osnovnih šol. Dekleta so zasedla odlično 7. mesto. Iskrene čestitke.

OPIS OGLASA

Sploh vemo, kaj jemo? Ali dandanes sploh zaupati prehrambeni industriji, katere vodilo je maksimizacija dobička in šele nekje na koncu neoporečnost hrane? Pohlepnost in težnja po denarju, ki je prešla tudi na pridelavo hrane, pušča negativne posledice na okolju in človeškem zdravju. Ni vse zdravo, kar se sveti. (OŠ Sveti Tomaž)

Oglas si lahko ogledate TUKAJ.